21.3 C
İstanbul
17 Mayıs 2022 - Salı
spot_img

COVID-19

Türkiye
15,055,576
Toplam Vaka Sayısı
Updated on 17 May 2022 06:10

Bu Aralar Popüler

Gökten Yağan En İnanılmaz 10 Nesne

Gökyüzünden yağmur ya da kar yağmasını çok doğal bir şekilde karşılıyoruz, bunlar her gün karşımıza gelebilecek ya da duyabileceğimiz bir olay. Peki gökyüzünden bir inek düşse ya da kafanıza solucanlar yağsa ne düşünürdünüz?

1 – Arjantin’de Örümcek Yağmuru

6 Nisan 2007’de Arjentin Salta Province’te gökten örümcek yağmaya başladı. Paskalya tatilinde Salta Province’e gitmeye karar veren Christian Oneto Faona ve arkadaşları, San Bernardo Dağı’na tırmanmaya başladılar ve iki saat sonra, yerin farklı renklerdeki örümceklerle kaplı olduğunu gördüler ve gökyüzüne baktıklarında, gök yüzünden örümceklerin yağdığını fark ettiler. Christian, bu örümcek yağmurunu kameraya kaydeden muhtemelen tek insan.

2 – Japonya’da Gök Yüzünden Düşen İnek

1997 yılında, Japon balıkçılar, Japon Denizi’nden kurtarıldı. Balıkçılar gökyüzünden bir ineğin, teknenin üzerine düşüp tekneyi batırdığını idda ettiler. Balıkçılar bu açıklamalarından dolayı doğruca hapse atıldılar. Ancak 2 hafta sonra Rus Hava Kuvvetleri, Japon yetkililere bir açıklama yaparak kargo uçaklarındaki bir görevlinin bir inek çaldığını beyan etti. İneği kargo yetkililerine beyan etmeyen çalışan, ineğin ağırlığı uçak için tehlike yaratınca, hem uçağın hem de uçuş personelinin güvenliği için, Japon Denizi’nin üzerinden geçerken 9,4 km yükseklikten, ineği uçaktan aşağı attı.

3 – Kolombiya’da Kan Yağmuru

2008 yılında, Choco La Sierra adlı ufak bir köye gökten kan yağdı ve bir bakteriyolog bu olayı doğrulandı ve bu yağan maddeden bir miktar örnek alınıp en yakın kasaba olan Bagado’ya incelenmek üzere götürüldü. Köyün papazı da bunun, insanların günahkar tavırlarını değiştirmeleri için Tanrı’nın bir işareti olduğunu iddia etti.

4 – İskoçya’da Jöle Yıldız Yağmuru

2009 yılında, İskoçya’da çok ilginç bir şekilde gökten “jöle yıldız” adı verilen bir nesne yağdı. Henüz ne olduğu anlaşılmayan bu nesne, National Geographic tarafından görevlendirilen bilim insanlarınca test edildiler; ama herhangi bir DNA bulunamadı. Bu nesnenin ne olduğu hakkındaki teorilerden en kabul göreni, şahin ya da balıkçıl kuşların sindiremedikleri için kustukları kurbağa kalıntıları olduğu. Bunun yanında, meteor yağmuru kalıntıları ya da mantar olduğuna inanlar da var.

5 – ABD’de Solucan Yağmuru

Jennings Polis Departmanı çalışanı Eleanor Beal, kafasına gökten bir şey düştüğünde, her zaman ki gibi işe gitmek için karşıdan karşıya geçiyordu. Beal ifadesinde, kümeler halinde solucan yağdığını söylüyordu. Nereden geldikleri bilinmiyor; fakat kimileri aynı anda 8 km ileride Lacassine Bayou yakınlarında, bir deniz hortumu görüldüğünü ve bu olaya onun sebep olduğunu düşünüyor.

6 – Sibirya’da Farklı Renklerde Yağan Kar

2007 yılında, Omsk bölgesinde, Moskova’nın 2253 km doğusunda, portakal gibi kokan sarı ve yeşil renkli bir kar yağışı görüldü.

7 – Avusturalya’da Çöl Kasabasına Balık Yağmuru

Tanami Çölü’nün ucunda bulunan Lajamanu, Argyle ve Elliott göllerinden yüzlerce kilometre uzaklıkta ve hatta sahilden de bir o kadar uzakta. Fakat bu, kasabanın üzerine yağan ilk balık yağmuru değil. 2004’te yerliler, gökten balık yağdığını söylemişler ve Şubat 2010 tarihinde de bu olay ikinci kez gerçekleşti. Bir tanık, ifadesinde; “yüzlerce küçük beyaz canlı balık gökyüzünden yere düşüyordu” diyordu.

8 – Almanya’da Para Yağmuru

2007 yılında bir motosiklet sürücüsü, dikiz aynasından gökten para yağdığını gördüğünü iddia etmişti. Sürücü kenara çekip tüm parayı yerden toplamaya çalışmış; ama motor sürücüsü paranın hepsini toplayamadan polisin yanına gitmiş.  Ancak polisle beraber olay yerine geldiklerinde, arta kalan paranın ortadan kaybolduğunu görmüşler. Gökten yağan paranın kaynağı ise bilinmiyor.

9 – İngiltere’de Sığırcık Kuşu Yağmuru

Mart 2010 tarihinde, Wells yakınlarıdaki Coxley’in Somerset kasabasında, Julie Knight’ın bahçesine yüzün üzerinde sığırcık kuşu gökten ölü olarak düştü.

10 – ABD’de Taze Et Yağmuru

9 Mart 1876 tarihinde, Olympian Springs yakınlarında oturan Allen Crouch’un evinin yakınlarına gökten taze et yağdı. 90 metre uzunluğunda 45 metre genişliğindeki bir alan tamamen etle kaplandı ve kadının söylediğine göre, yağan et parçaları büyük kar taneleri boyutunda ve o sırada gökyüzünde tamamen açıkmış. Etin tadına bakan iki kişi, bunun ne koyun ne de geyik eti olduğunu belirterek bu etin ne olduğu hakkında bir yorum getirememişler.


İnternette Dolaşan Güncel Haberler ve Bilgilerden Haberdar Olmak İçin www.internetrehberi.net‘te takipte kalın.

Latest Posts

BİZİ TAKİP ET

3,582BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
2TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
spot_imgspot_img

Okumadan GEÇME

İletişimde Kalın

En son bilgilerden ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

YAZARLAR

ARŞİV